עו”ד תאונות עבודה

משרד עו”ד ימין את יום טוב הינו משרד בוטיק העוסק במיצוי זכויות מול חברות ביטוח, קרנות הפנסיה והביטוח הלאומי, ומעניק לעובדים ייצוג משפטי מלא במקרים בהם יש צורך בשירותי עורך דין תאונות עבודה, הן מול המעסיק, הן מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה והן מול המוסד לביטוח הלאומי.

הניסיון הרב שלנו בתביעות תאונות עבודה מביא לשיעור אחוזי הצלחה של קרוב ל-100% מול חברות הביטוח ולשיעורי הצלחה של כ- 90% מול הביטוח הלאומי.

מה זו תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל פגיעה, מחלה או תאונה שנגרמת לנו בזמן העבודה וכן בדרך אל העבודה או בדרך ממנה. זאת, בהנחה ואנחנו עושים את אותו מסלול ולא סטינו מהדרך. הסיבה מדוע הדרך אל העבודה או מהעבודה נכללת בהגדרה זו היא משום שאם ביצענו את הדרך אל העבודה או ממנה חזרה הביתה, אלמלא מקום העבודה לא היינו נמצאים שם.

עובדים אשר עוברים תאונת עבודה זכאים כאמור לתבוע פיצויים מהביטוח הלאומי, באופן עצמאי או באמצעות עו”ד תאונות עבודה. כאן חשוב לזכור כי שמורה לנו תמיד הזכות לייצוג של עורך דין מטעמנו ורק עו”ד יכול לייצג בוועדות של הביטוח הלאומי.

בהיבט שמול המעסיק, לצערנו הרב, הרבה פעמים מעסיקים מנסים “לסגור” את העניינים מול העובדים, מתוך עמדה של כוח ומבלי שהעובדים יודעים שיש להם את הזכות להיות מיוצגים על ידי עו”ד תאונות עבודה. מצב כזה יכול להיות מאוד בעייתי שכן העובד עלול לחתום על הסכמים ומסמכים, אשר יהפכו לקבילים בבית הדין לעבודה, וכך זכויותיו עלולות להירמס.

את מי אנחנו בעצם תובעים?

תביעה בעקבות תאונת עבודה מוגשת כנגד שני גורמים:

  • הביטוח לאומי – המוסד לביטוח לאומי אמור לספק לעובדים שנפגעו בתאונת עבודה פיצוי בגין הנכות שנגרמה, קצבת מענק נכות (במידה ונקבע אחוז נכות מסוים) וכן דמי פגיעה, במידה והעובד לא עבד משך שלושה חודשים בעקבות התאונה.

חשוב להדגיש, שאם מדובר בפציעה קשה אשר מותירה בעובד נכות שמחייבת שיקום, התאמה של מקום המגורים לשינוי הפיזי שחל, סיוע ברכישת רכב או אביזרים אחרים, הרי שניתן לתבוע מביטוח לאומי גם מענק מיוחד עבור כל אלה.

  • חברות הביטוח וקרנות הפנסיה – הרובד השני, אולם שאינו חשוב פחות, הוא הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה מול ביטוח המנהלים או קרן הפנסיה אשר קיימים במסגרת העסקתו של העובד. יוזכר, כי כל מעסיק מחוייב על פי דין להפריש לכל עובד לביטוח פנסיוני הכולל כיסוי לפטירה ולאובדן כושר עבודה. במקרה ולא עשה זאת, קיימת לעובד עילת תביעה מול המעסיק.

בנוסף, במקרים בהם היתה התרשלות של המעסיק, ניתן לתבוע את המעסיק, אשר ישלם פיצויים על מה הנזק שנגרם בשל מחדל שלו מחוסר בטיחות או רשלנות, שנובעת מתנאים לא מתאימים במקום העבודה.

לפני סיום חשוב להדגיש כי בכל שלב בתהליך, יש לנפגע תאונת עבודה הזכות המלאה להיעזר בעורך דין תאונות עבודה, אשר יכול להיות מעורב בכל חלק בתהליך החקירה (ביטוח לאומי, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה), וכן ניתן וצריך לדרוש להציג הערכות מומחים מטעמנו, ולא להסתפק אך ורק בהערכות של מומחים מטעם ביטוח לאומי או מטעם חברות הביטוח.