עו”ד ליקוי בנייה

בכל בית ניתן למצוא ליקויי בנייה, אלא שברובם כלל לא נבחין משום שאין להם השפעה ישירה על חיינו בבית. לדוגמא, לא נדע להבחין כי הרווח בין המרצפות גדול מכפי שקובע התקן, או אם גובה המשקוף אינו תקני וכן הלאה. לעומת זאת, כן נבחין בליקויים המשמעותיים הנראים לעין – בעיות בצנרת, תשתית החשמל, חלונות לא אטומים וכל ליקוי אשר עלול לפגוע בנו בצורה ישירה. ליקויי בנייה מביאים לתוצאה אשר אינה משביעת רצון במקרה הטוב, ומהווים סכנה בטיחותית ממשית במקרה הרע.

קבלן חסכן או דייר חמדן?

מדי שנה מוגשות אלפי תביעות כנגד קבלנים בגין ליקויי בנייה, בהיקף של מאות מליוני שקלים. הקבלנים עצמם, מוציאים מדי שנה סכומי עתק עבור תשלום למומחים, עורכי דין, דיירים וכל הנוגע לטיפול בתביעות המוגשות נגדם. אין ספק כי למרות השתכללות ענף הבנייה, תופעת כשלי הבנייה בישראל עדיין רחבת היקף. מצד אחד, ניצבים דיירים מאוכזבים אשר הליקויים מפריעים לשגרת חייהם או אף מסכנים את ביטחונם, ומן הצד השני קבלנים רבים אשר לעיתים ניצבים חסרי אונים אל מול תופעת תביעות פיצוי שעלולה לצאת מפרופורציה. בדיוק בשביל האיזון בין השניים, הצורך בעו״ד מומחה לליקויי בנייה ברור מתמיד.

עו”ד אורית יום טוב – העו״ד שלך לליקויי בנייה!

כאשר מתגלים ליקויי בנייה, מלבד עוגמת נפש קשה נגרם גם נזק כלכלי לרוכשים המוביל גם לירידת ערך של הנכס. במשך השנים גברה המודעות הציבורית לתחום זה, החקיקה עודכנה והיא פועלת לטובת הדייר. פנייה למשרד עו״ד ימין את יום טוב תסייע לכם לחסוך זמן ואנרגיות ולקבל את מה שמגיע לכם על פי חוק! כך למשל, תגלו כי מגיע לכם פיצוי על איחור במסירת חזקה בדירה, על עגמת נפש המתלווה לליקויים, הפסד ימי עבודה, הוצאות בגין דיור חלופי או בגין חוות דעת של מומחים, אי-רישום דירה בטאבו (על ידי הקבלן), רשלנות, ועוד מגוון נושאים שבהם עורך דין ליקויי בנייה יכול לסייע. עו״ד מומחה בתחום ליקויי הבנייה יוודא כי כלל ההליכים מבוצעים באופן השומר על מלוא זכויות הדיירים, וכי ליקויי הבנייה יתוקנו או לחילופין הדיירים יפוצו בהתאם לנסיבות.

גם לקבלנים יש לאן לפנות!

בכל הנוגע לתביעות בגין ליקויי בנייה, יש הטוענים כי הבעיה אינה רק באיכות הבנייה, אלא בנורמה התנהגותית הגורמת לאינפלציה של תביעות שאינן מוצדקות, בסכומי כסף חסרי פרופורציה ביחס לליקויים. חשוב להבין כי גם לקבלנים מומלץ מאוד להצטייד בעו״ד המתמחה בליקויי בנייה אשר יסייע להם בצמצום נזקי התביעה עד כמה שניתן, או אפילו יבטלם כליל.

משרדנו מתמחה בתביעות בגין ליקויי בנייהוערוך לסייע לכל דייר ו/או קבלן עם מידע מקצועי שיעזור לכל אחד מהם להגיע לתוצאה הטובה ביותר