עו”ד ביטוח פנסיוני

משרד עו”ד כפיר דיין דובב ושות’ הינו משרד בוטיק העוסק במיצוי זכויות מול חברות ביטוח וקרנות הפנסיה, ומעניק למבוטחים ייצוג משפטי מלא במקרים בהם יש צורך בשירותי עורך דין ביטוח פנסיוני. עו”ד כפיר דיין דובב הינו גם בעל רישיון של סוכן ביטוח פנסיוני מעברו ומכיר את שני צידי המתרס.

ההתמחות והניסיון שבאמתחתנו מאפשרים לא אחת לאשר תביעות אלו ישירות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, וללא צורך בניהול הליכים משפטיים ארוכים, מורכבים ויקרים. לשם כך, אנו בוחנים כל מקרה של תביעות ביטוח פנסיוני לגופו וממליצים על דרכי פעולה מיטביות עבור הלקוח שלנו.

מהו ביטוח פנסיוני

הביטוח הפנסיוני נחלק לשני סוגים של מוצרים ביטוחיים עיקריים –

קרנות פנסיה

קרן פנסיה היא למעשה קופת עמיתים אשר מפקידים כספים מדי חודש ומנגד זכאים לפנסיה ב- 3 המצבים הבאים:

  • פנסיית זקנה –  במקרה של הגעה לגיל הפרישה (גיל 67 לדברים וגיל 62 לנשים).
  • פנסיית שארים – במקרה של חלילה פטירת העמית המבוטח לפני גיל הפרישה.
  • פנסיית נכות – במקרה של נכות (אובדן כושר עבודה) של המבוטח לתקופה זמנית או לצמיתות.

קרן הפנסיה מתנהלת על בסיס התקנון שלה אשר עלול להשתנות אחת לתקופה והוא אינו אישי בין העמית לקרן אלא חל באופן דומה על כלל העמיתים.

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא שם שיווקי בלבד של ביטוח פנסיוני אשר נמכר באופן דומה למנהלים בכירים ולעובדי כפיים. ביטוח המנהלים יודע לכסות את המקרים הבאים:

  • קצבת זקנה –  במקרה של הגעה לגיל הפרישה (גיל 67 לדברים וגיל 62 לנשים).
  • ביטוח למקרה פטירה – במקרה של חלילה פטירת העמית המבוטח לפני גיל הפרישה ישולם סכום חד פעמי שנרכש על ידי המבוטח למוטבים הרשומים בפוליסה, וזאת בשונה מקצבת שארים המשולמת בקרן פנסיה תמיד כקצבה חודשית ורק לשארים (בן/בת זוג או ילדים קטינים).
  • קצבת אובדן כושר עבודה – במקרה של אובדן כושר עבודה של המבוטח לתקופה זמנית או לצמיתות. לעניין זה ראה מאמרנו אודות אובדן כושר עבודה.

עם השנים הפכו שני המוצרים המתחרים קרן פנסיה וביטוח מנהלים לדומים הרבה יותר מאשר שונים וזאת בעקבות הוראות רגולטוריות שונות של המחוקק, וכן צרכים מסחריים של חברות הביטוח אשר מנהלות כיום הן ביטוחי המנהלים ואת את קרנות הפנסיה.