תחומי פעילות


עו”ד דיני עבודה

תחום דיני העבודה הינו תחום עדין ומורכב שמטרתו להגן על העובד ולהבטיח את זכויותיו. משרדנו מתמחה בעריכת הסכמי עבודה ובעל ניסיון רב בדיני עבודה, בייצוג עובדים ומעבידים בבתי הדין לעבודה בערכאות השונות ובקיא בזכויות עובדים.

משרדינו עוסק בטיפול בתביעות הרגילות ביחסי עבודה לשכר, פיצויי פיטורים, פיצויי על פיטורים שלא כדין, היעדר שימוע, שעות נוספות, זכויות פנסיוניות, הטרדה מינית בעבודה, הרעה בתנאים, הפליה בעבודה, הליכי פירוק חברה וזכויות עובדים, דמי הבראה, זכויות פנסיוניות, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, מענק אי ניצול ימי מחלה, דמי חגים, דמי חופשה, מענק הסתגלות, פרישה לפנסיה מוקדמת ולפנסיית נכות מעבודה.

עורכות הדין של משרדנו מסייעות גם בהתמודדות בקבלת או התנגדות למתן היתר לפיטורי עבודת בהריון, בתביעות של נשים בהריון על הפרת חוק עבודת נשים, שוויון הזדמנויות בעבודה, הגנה על חושפי שחיתות, צווי מניעה נגד פיטורי עובדים, כנגד מכרזי העסקה, תביעות להכרה בקיומם של יחסי עובד ומעביד, הופעות בשימועים, ייצוג בעריכת הסכמי פרישה ועוד.

עו”ד נזקי רכוש ומבנה

תחום הרכוש הינו תחום רחב הכולל בתוכו דירות, בתי עסק, מפעלים רכבים ותביעות צד ג’. מבוטח ביטח את דירתו ו/או עיסקו בפוליסת ביטוח המכסה מפני נזקי רכוש (אש, טבע, מים גניבה וכו’) ולמרבה הצער אירע לו אחד מהמקרים המנויים בפוליסה. המבוטח תובע פיצוי מכוח הכיסוי בפוליסת הביטוח אולם בחלק מהמקרים חברת הביטוח טוענת שהיא פטורה מאחריות מסיבה כזו או אחרת, או בשל התקיימותו סייג בפוליסה.

מאחר ופוליסות הביטוח הפכו כיום למוצר מורכב מאוד ומלא ברבדים, מרבית המבוטחים אינם יודעים על מה הם מבוטחים ו/או אז בזמן דרישתם לפיצוי מקבלים מכתב דחייה מהחברה המבטחת.

משרדנו אצור ידע מקצועי רב בתחום ויתרון יחסי לא מבוטל נוכח העובדה שבמהלך השנים ייצגנו חברת ביטוח בתביעות רכוש ואנו מכירים היטב את שני העולמות על יתרונותיהם וחולשותיהם.

 
עו”ד ליקויי בנייה

דיני הנזיקין עוסקים בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם. העוולות והפיצויים מוסדרים בפקודת הנזיקין כאשר מטרתם של דיני הנזיקין הינו השבת המצב לקדמותו, תיקון וריפוי. ישנה שורה של מצבים בהם נגרם נזק לגופו או לרכושו של אדם ובגין זאת מבקש הנפגע לתבוע פיצוי מן המזיק.

משרדינו מנהל הליכים ותביעות נזיקין בתחומים שונים, לרבות ניהול תביעות: תאונות עבודה, תאונות רחוב, תאונות ספורט ותאונות דרכים. במסגרת טיפולינו אנו פועלים למיצוי זכויותיו של הלקוח בכל האפיקים הרלוונטיים לפגיעה או לפציעה כגון הליכים מול הביטוח הלאומי, מס הכנסה, ביטוחי חיים, ביטוחי תאונות אישיות ועוד.

ניסיונו הרב של המשרד מאפשר לנו לראות ולהבין את התמונה הכוללת עבור כל לקוח ולקוח באופן מיטבי. כמו כן יש למשרדינו ניסיון נרחב בניהול הליכים מול חברות הביטוח במקרים בהם סירבה חברת הביטוח לפצות בגין אירוע שהיה מבוטח בפוליסה. 

אין ספק כי לפגיעות גוף ורכוש השלכות כלכליות אשר עשויות להכביד על אדם ועל יקיריו. פעמים רבות, בקרות מקרה הביטוח, החברות דוחות את התביעות בטענות שונות, כשהנפוצה שבהן היא הפרת חובת הגילוי והסתרת מידע ע”י המבוטח. בהרבה מהמקרים הדחיה איננה מוצדקת ונועדה אך ורק להתחמק מתשלום. 

משרדנו מלווה את לקוחותיו משלב של לפני הגשת התביעה הביטוחית ובמהלכה, על מנת להשיג את התוצאות המיטביות. משרדנו מטפל בתביעות ביטוחיות בנושאים רבים ומגוונים, בין היתר בתביעות בנושא ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, נכות, ביטוחים סיעודיים ביטוחים כנגד מחלות קשות ועוד. מומחיותו של המשרד בתחום, הניסיון הרב בניהול הליכים אל מול חברות הביטוח ועורכי דינם, וכן הייעוץ הרפואי הניתן במסגרת ההליך והידע הצבור רב השנים, הפך את המשרד למוביל בתחום, והוא ידוע באסרטיביות בה הוא נוקט אל מול חברות הביטוח תוך שמירה על ההגינות וכבוד הלקוח.

עו”ד ביטוח לאומי

משרדנו מטפל בתביעות רבות מול המוסד לביטוח לאומי ובועדות רפואיות – בעניין תאונות עבודה, מחלות מקצוע/מיקרוטראומה, נכות כללית, פטור ממס הכנסה, גמלת ילד נכה, שירותים מיוחדים וניידות. עורכי הדין במשרדנו מומחים בתביעות ביטוח לאומי וייצוג בוועדות רפואיות ובוועדות ערר.

מרבית האזרחים משלמים כל חייהם תשלומים לביטוח לאומי על מנת שיוכלו לקבל את העזרה והסיוע שידרשו להם כאשר ידרשו להם. עם זאת, רוב האזרחים כלל אינם מודעים לזכויות המגיעות להם מהמוסד לביטוח לאומי, ואף אם ירצו לברר את זכויותיהם בחוק הביטוח הלאומי יתקלו בחוק מורכב שאינו קל להבנה. בשונה מהליכי המשפט הרגילים, תחום הביטוח הלאומי מתאפיין בהתמודדות לא פשוטה מול המוסד לביטוח לאומי ורופאים מטעמו, כולל חסמים בירוקרטיים וטיפול מתמשך. התמודדות עם הליכים אלה מחייבת התנהלות שונה והכרות מעמיקה עם תחום הביטוח הלאומי על מנת שניתן יהיה להימנע מן המכשולים ולהשיג עבור הלקוח את מירב זכויותיו.

ההיכרות רבת השנים של צוות משרד ימין את יום טוב עם הטרמינולוגיה המשפטית, הניסיון הרב שצברו בתחום ולימוד מעמיק ויסודי של כל מקרה תוך ליווי ההליך בייעוץ רפואי של מיטב המומחים הרפואיים, מוביל לטיפול יעיל ומקצועי ולתוצאות המיטביות עבור הלקוחות. צוות המשרד מאמין כי כל תביעה בתחום הנה ייחודית ושונה מקודמתה ולכן שם דגש על ליווי וייצוג אישי של הלקוח בוועדות עצמן.

זכור!! זכותך להיות מיוצג בכל ההליכים המשפטיים ע"י עו"ד. אל תוותר על זכותך ליצוג ע"י עו"ד מיומן בתחום!